Zasady bezpiecznego korzystania z konta

Warto wiedzieć


Zapoznaj się:

Przypominamy że bezpieczeństwo bankowości internetowej zależy również od Klientów i zalecamy, aby każdy zapoznał się z zasadami bezpiecznego korzystania z usług bankowości internetowej:

Sprawdź czy:

 • Adres wyświetlany w pasku adresowym przeglądarki rozpoczyna się od https://bank.cui.pl/kety lub https://bank.cui,pl/kety_k lub https://cbp.cui.pl
 • W prawym dolnym rogu okna przeglądarki (pasek statusu) lub obok paska adresowego znajduje się symbol zamkniętej kłódki; świadczy on o nawiązaniu szyfrowanego połączenia z bankiem
 • Certyfikat zabezpieczający witrynę jest aktualny oraz czy jego wystawcą jest Thawte Premium Server CA dla podmiotu bank.cui.pl, CUI, Asseco Poland SA. lub wystawcą jest DigiCert SHA2 Extended Validation Server CA dla cbp.cui.pl,Asseco Poland S.A
 •  Certyfikat wyświetlisz klikając w symbol kłódki umieszczony w pasku adresowym strony lub na dolnym pasku przeglądarki. W przypadku gdy certyfikat jest niezgodny lub utracił ważność przerwij logowanie i skontaktuj się z Bankiem

Pamiętaj że:

 • Nie wolno ujawniać nikomu haseł.
 • Nie wolno odchodzić od komputera podczas zalogowania do systemu.
 • Po zakończeniu pracy należy wylogować się i zamknąć przeglądarkę.
 • Identyfikator także należy chronić.
 • Nie wolno przechowywać swoich haseł razem z identyfikatorem. Własne hasło do logowania - podobnie jak numery PIN do kart płatniczych - najlepiej zapamiętać lub zapisać w sposób uniemożliwiający rozpoznanie przez inne osoby.
 • Wpisując identyfikator i hasło należy upewnić się, że inne osoby nie mogą ich przechwycić lub podejrzeć.
 • Nie należy korzystać z usług bankowości internetowej na ogólnie dostępnych komputerach, np. w kawiarenkach internetowych.
 • Nie należy korzystać z usług bankowości internetowej używając nieznanych sieci bezprzewodowych.
 • Nawet szyfrowane sieci bezprzewodowe nie zapewniają poufności przesyłanych informacji.
 • W systemie bankowości internetowej jest ustawiony czas automatycznego wylogowania w przypadku braku aktywności, aby zapewnić sobie komfort pracy przy zachowaniu rozsądnego poziomu bezpieczeństwa.
 • Jeśli korzystasz z bankowości internetowej w domu, zadbaj aby Twoje urządzenia służące do połączenia z Internetem były zabezpieczone w odpowiedni sposób (brak dostępu do panelu administracyjnego od strony Internetu, własne, inne niż fabryczne hasło administratora, regularnie uaktualniane oprogramowanie i sterowniki).
 • W internecie krążą maile, w których znajdują się odsyłacze do fałszywych stron bankowości internetowej i prośby o zalogowanie się na takich stronach w celu np. potwierdzenia swoich danych. Bank nigdy nie wysyła tego typu informacji do klientów. Nie próbuj logować się do systemu bankowości internetowej za pomocą odsyłacza przesłanego w takich wiadomościach.

 Należy:

 • Używać zapory sieciowej która zabezpiecza komputer przed atakami z sieci, programu antywirusowego
 • Używać oprogramowania antywirusowego z aktualizowanymi  bazami danych o wirusach i innych zagrożeniach.
 • Regularnie aktualizować swój system operacyjny i przeglądarkę internetową
 • Regularnie zmieniać Hasło.
 • Unikać używania łatwych haseł (jak np. własnego imienia), ale stosować za to hasła trudne do rozszyfrowania (na przykład litery ze słów pochodzących z cytatów z książek lub z wymyślonych zdań). Przykład dobrego hasła: iSwz31gtpNR pochodzące ze zdania „Imieniny Sylwestra wypadają zimą 31 grudnia tuż przed Nowym Rokiem".

Proponujemy także zapoznanie się z portalem Bezpieczny bank

Komunikaty

Drodzy Klienci,

8 kwietnia 2014 r. Firma Microsoft zakończyła wsparcie dla systemu Windows XP.
W związku z tym zalecane jest przejście na nowszy system operacyjny tj. Windows 7 lub 8.

Bez przejścia na nowszy system nie będą dostępne aktualizacje, które dotyczą bezpieczeństwa danych.
Chociaż komputery będą nadal działały, ich dalsze używanie może wiązać się z rosnącym ryzykiem zainfekowania złośliwym oprogramowaniem.

Przed podjęciem decyzji o zakupie nowej wersji systemu operacyjnego, należy upewnić się, czy spełnione są minimalne wymagania sprzętowe.
Na stronie Firmy Microsoft znajdą Państwo wymagania sprzętowe systemu:
- Windows 7: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/system-requirements
- Windows 8:http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/system-requirements

Prosimy o zadbanie o bezpieczeństwo własnych danych

 


 

Przypominamy, że Bank Spółdzielczy w Kętach nie przesyła swoim Klientom żadnych wiadomości e-mailowych z prośbą o weryfikację danych, o zalogowanie się do Banku ani odblokowanie dostępu. Nigdy nie prosi o instalację nowego oprogramowania oraz certyfikatów na komputerach ani urządzeniach mobilnych, podanie haseł, danych kart płatniczych, danych dotyczących telefonu ani o wykonanie przelewów testowych lub przelewów zwrotnych do innych użytkowników.

 


Szanowni Państwo,

Uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na używanie funkcji kopiuj - wklej do kopiowania numerów rachunków bankowych do zleceń składanych przez system bankowości internetowej naszego banku, a także inne systemy bankowości internetowej, które być może Państwo używacie.

W Internecie pojawiła się nowa wersja wirusa o nazwie VBKlip, która jest w stanie podmienić numer rachunku kopiowany i wklejany za pośrednictwem schowka, zastępując prawdziwy, kopiowany numer rachunku numerem rachunku przestępców - twórców tego wirusa, przez co pieniądze mogą nieświadomie zostać przelane na tenże rachunek należący do przestępców.

Bardzo prosimy w związku z tym o unikanie przeklejania numerów rachunków (to jest używania funkcji: kopiuj / wklej, ctrl+c / ctrl+v, ctrl+insert / shift+insert) i ich ręczne wpisywanie do zleceń w systemie bankowości internetowej albo o uważną kontrolę wklejanego numeru rachunku i porównanie tego numeru z oryginalnym, kopiowanym numerem rachunku.

Nowa wersja wirusa VBKlip jest bardzo trudna do wykrycia przez obecne na rynku programy antywirusowe, stąd prosimy tutaj o szczególną uwagę i czujność . Wirus ten może dotykać dowolnego systemu bankowości internetowej, dowolnego banku.Chcielibyśmy przy okazji uprzejmie przypomnieć Państwu o kilku podstawowych zasadach związanych z zachowaniem bezpieczeństwa przy korzystaniu z Państwa komputerów:

- należy zawsze stosować oprogramowanie antywirusowe i dbać o jego bieżącą aktualizację,
- należy na bieżąco aktualizować system operacyjny (Windows) oraz szczególnie narażone na ataki hakerskie oprogramowanie, takie jak: przeglądarki internetowe, java, flash player oraz oprogramowanie do obsługi plików pdf,
- instalując jakiekolwiek oprogramowanie w komputerze należy zachować szczególna rozwagę, a w szczególności nie należy instalować albo uruchamiać oprogramowania pochodzącego z niepewnych źródeł oraz stron internetowych.
- nawet najlepsze oprogramowanie nie zastąpi Państwa uwagi oraz rozsądku przy korzystaniu z komputerów,
- w przypadku kiedy macie Państwo wątpliwości co do kwestii bezpieczeństwa na Państwa komputerze, prosimy o skontaktowanie się z bardziej doświadczonym użytkownikiem komputera, specjalistą informatykiem lub dostawcą Państwa komputera lub oprogramowania.


Kontakt

Osobiście
w placówce
Kontakt
telefoniczny
Kontakt
przez www

Zapraszamy do naszych placówek!

 

Nasi pracownicy udzielą szczegółowych informacji i służą pomocą w przypadku pytań dotyczących obsługi konta i bezpieczeństwa bankowości internetowej.

 

Placówki i bankomaty

Skontaktuj się
z naszym pracownikiem

 

Zachęcamy do kontaktu z nami pod numerami:

 

33 844 85 36

+48 509593106

Sekretariat:

+48 33 844 85 00

 

Kontakt możliwy jest również pod faksem

+48 33 844 85 22

 

Pracujemy od poniedziałku do piątku:
w poniedziałki od 8.00 do 15.30
pozostałe dni tygodnia od 9.00 do 16.30.

Skontaktuj się
z nami za pomocą formularza kontaktu.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-13 obowiązuje od godziny: 08:00
1 EUR4.1627
1 USD3.6601
1 CHF3.6596
1 GBP4.6017
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,66
WIBOR 3M - średnia 1,73
WIBOR 3M 1,73
Redyskonto Weksli NBP 1,75
więcej